Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świadkowie opowiadają, kim jest naprawdę Donald Trump

20 maja 2024 | Świat | Aleksandra Słabisz
Donald Trump, który każdego dnia musi pokazać się na sali rozpraw, ma zakaz komentowania tego, co się dzieje podczas przesłucha
autor zdjęcia: AFP
źródło: Rzeczpospolita
Donald Trump, który każdego dnia musi pokazać się na sali rozpraw, ma zakaz komentowania tego, co się dzieje podczas przesłucha

W nowojorskim sądzie dobiega końca rozprawa przeciwko Donaldowi Trumpowi. W przesłuchaniach świadkowie nakreślili, jakim człowiekiem jest były prezydent.

Fotografowanie oraz nagrywanie nie są dozwolone podczas tej rozprawy. Amerykanie dowiadują się o tym, co się wydarzyło danego dnia, z relacji dziennikarzy, którzy robią notatki z sali rozpraw albo czytają stenopisy z wypowiedzi przesłuchiwanych świadków. Donald Trump, który każdego dnia – czyli cztery razy w tygodniu – musi pokazać się na sali rozpraw, ma sądowy zakaz komentowania tego, co się dzieje podczas przesłuchań, ale i tak wielokrotnie go złamał.

Od pięciu tygodni prokuratura próbuje udowodnić, że w 2016 r., tuż przed wyborami prezydenckimi, Donald Trump zapłacił 130 tysięcy dolarów gwieździe porno Stormy Daniels, aby nie ujawniła w prasie ich intymnej relacji sprzed dekady, ale transakcja ta została nielegalnie ukryta na życzenie Trumpa, by uniknąć skandalu, który mógłby zaprzepaścić wygraną w wyborach.

Wśród świadków znalazła się m.in. sama Stormy Daniels, która opowiedziała ze szczegółami o intymnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12877

Wydanie: 12877

Spis treści
Zamów abonament