Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zdrowie to najlepsza inwestycja

20 maja 2024 | Ekonomia i rynek | Artur Osiecki
Justin Gandy
autor zdjęcia: rp.pl
źródło: Rzeczpospolita
Justin Gandy
Gabriele Grom
autor zdjęcia: rp.pl
źródło: Rzeczpospolita
Gabriele Grom

O wyzwaniach związanych ze zdrowiem Polaków mówią Justin Gandy, managing director, MSD Polska, i Gabriele Grom, public policy lead, Mid-Europe Region, MSD.

Polska, podobnie jak inne kraje europejskie, stoi przed wyzwaniem niżu demograficznego. Choroby nowotworowe stały się poważnym problemem związanym ze starzeniem się społeczeństwa. Jak zapewnić skuteczną opiekę zdrowotną odpowiadającą na rosnące potrzeby społeczeństwa?

Justin Gandy: Jesteśmy w interesującym dla Polski momencie i nie możemy zaprzeczyć, że w związku ze starzejącym się społeczeństwem wiążą się pewne zagrożenia. Rozmawialiśmy o tym ważnym problemie na Europejskim Kongresie Gospodarczym także w kontekście inwestycji. Najlepszą inwestycją, jaką można poczynić, jest inwestycja w ludzi i w ich zdrowie, ponieważ właśnie to pozwala na rozwój społeczeństwa. Jak Pan wspomniał, starzenie się społeczeństwa wiąże się również ze wzrostem zachorowań na niektóre choroby, zwłaszcza nowotworowe. Z uwagą przyglądamy się, na jakie obszary należy położyć szczególny nacisk. Skupiamy się przede wszystkim na badaniach przesiewowych, wykrywaniu i zapobieganiu chorobom. Jeśli uda się wykryć choroby wcześniej, jeśli można je leczyć wcześniej, a obecnie coraz częściej stosujemy leczenie we wcześniejszych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12877

Wydanie: 12877

Spis treści
Zamów abonament