Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W kogo najczęściej uderza toksyczny stres? Nie w szefów firm.

20 maja 2024 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Podczas gdy top menedżer jest często motywowany przez pozytywny stres, to liniowi kierownicy i ich podwładni są bardziej narażeni na wypalenie w pracy.

Według sondaży Polacy są w grupie najbardziej zestresowanych pracowników, lecz bilans tego stresu jest dla nas całkiem pozytywny – wynika z badania ADP Research Institute, które „Rzeczpospolita” opisuje jako pierwsza. Organizatorzy badania przetestowali 15 tysięcy pracowników z całego świata, sprawdzając, który rodzaj stresu przeżywają najczęściej.

Okazało się, ze prawie czterech na dziesięciu ankietowanych Polaków najczęściej odczuwa w pracy stres pozytywny (eustres), który stymuluje i mobilizuje do działania. Ponadtrzykrotnie mniejszy odsetek pracowników (12 proc.) ma zaś problem z nadmiernym przeciążeniem pracą, co wywołuje zniechęcający do działania negatywny stres. To najlepszy wynik wśród badanych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12877

Wydanie: 12877

Spis treści
Zamów abonament