Kompendium wiedzy dla firm o ESG i transformacji energetycznej
Aby ułatwić przedsiębiorcom, szczególnie tym z sektora MŚP, poruszanie się w gąszczu unijnych przepisów, Bank Ochrony Środowiska prezentuje przewodnik pt. „Zasady zrównoważonego finansowania”.
Pracownicy Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) to eksperci w dziedzinie zielonego finansowania, także tego wpisującego się w unijny Zielony Ład. W tym przypadku chodzi zarówno o transformację energetyczną, jak i kwestie raportowania niefinansowego (ang. ESG). Specjaliści z BOŚ przygotowali publikację, która odpowiada na większość trudnych pytań związanych z transformacją energetyczną.
BOŚ pionierem transformacji
Bank Ochrony Środowiska ogłosił w swej strategii, że chce być neutralny klimatycznie do 2030 r. To cel dla samego banku. Jednocześnie BOŚ wspiera przedsiębiorców w poprawie efektywności energetycznej firm, oferując, we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), produkty wykorzystujące środki unijne z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Są to: kredyt ekologiczny i kredyt z gwarancją Ekomax. Wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego BOŚ jest też operatorem pożyczek OZE w województwie lubelskim. Te nisko oprocentowane pożyczki można przeznaczyć na budowę instalacji OZE w szkołach, szpitalach, budynkach użyteczności publicznej oraz budynkach wielorodzinnych. BOŚ – także jako jeden z niewielu w Polsce – może sfinansować z unijnego grantu ELENA 90 proc. kosztów dokumentacji technicznej (w tym audytu energetycznego), którą muszą przygotować firmy i samorządy ubiegające się o finansowanie tego typu inwestycji....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta