Różne odcienie prawniczej edukacji
Przypadki sosnowieckiej kurii i dyrektorki krakowskiego muzeum utwierdzają w przekonaniu, że warto nieustannie rozwijać świadomość prawną.
Felietonista tak ma, że musi czasem podsłuchiwać. Czy tego chce, czy nie chce. A potem może się w tekście odnieść do tego, co podsłuchał” – powiedział podczas masterclass dla aspirujących osób piszących Philip Stevens, brytyjski historyk, pisarz i wieloletni felietonista „Financial Times”.
Tego typu rady staram się wprowadzać w życie, ale nie zawsze przychodzi mi to łatwo. Przede wszystkim nie zwykłem podsłuchiwać ludzi. W dodatku poruszam się z reguły po mieście w słuchawkach napędzających mnie muzyką i nie mam nawet ku temu technicznych możliwości. Do podsłuchiwania mam więc stosunek krytyczny i niechętny.
Substytutem podsłuchiwania jest dla mnie czytanie rozmaitych wiadomości, które staram się pozyskiwać z różnych źródeł. A potem mogę to przemyśleć i coś na ten temat napisać, prawie jakbym to podsłuchał.
Zagłębiowskie, śląskie i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta