Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

20 stycznia 1999 | Kultura | JC JM

KONTRA

Informacje

Wyrafinowana mieszanka

Skoro wróciła moda na muzykę lat 60. , musiał znowu pojawić się Burt Bacharach. W świecie, co prawda, ciągle utrzymuje on mocną pozycję, u nas jednak został z lekka zapomniany. Nigdy zresztą właściwie nie miał szczęścia do polskiego rynku. Gościł u nas tylko raz jako szef zespołu akompaniującego Marlenie Dietrich, ale wówczas był jeszcze przed największymi sukcesami i poza Lucjanem Kydryńskim nikt na niego nie zwrócił uwagi. Jego nazwisko zyskało popularność w Polsce jedynie w połowie lat 60. , gdy przeboje Bacharacha nieustannie okupowały światowe listy przebojów.

W tamtych latach Burt Bacharach stał się prawdziwą muzyczną trzecią siłą. W okresie największej rywalizacji Rolling Stonesów z Beatlesami, przy czym oba te zespoły miały swych licznych naśladowców, Bacharach proponował zupełnie inną muzykę. Swoimi kompozycjami, będącymi wyrafinowaną mieszanką jazzu, soulu i musicalu, dopomógł w karierze wielu wykonawcom: Sandie Shaw, Tomowi Jonesowi, Dusty Springfield, Cilli Black, Gene Pitneyowi, Walker Brothers i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1600

Spis treści

Ubezpieczenia

Drogą łagrów

Zamów abonament