Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy sposób finansowania produkcji filmów

20 stycznia 1999 | Prawo | ŻS

Popieranie twórczości i organizacja kinematografii

Nowy sposób finansowania produkcji filmów

ŻANETA SEMPRICH

Podczas obecnego posiedzenia Sejm rozpatrzy poselski projekt ustawy o popieraniu twórczości filmowej i organizacji kinematografii. Posłowie chcą określić zasady popierania przez państwo twórczości filmowej, zmienić strukturę organów właściwych w sprawach kinematografii, ustalić zadania i uprawnienia administracji rządowej w tej dziedzinie.

W rozumieniu tego projektu pojęcie "kinematografia" jest bardzo obszerne. Obejmuje twórczość filmową, obrót filmami, ich rozpowszechnianie oraz finansowanie, organizację procesu produkcji filmu, przygotowanie filmu do eksploatacji, dystrybucję, działalność kin, gromadzenie i upowszechnianie zbiorów filmowych, badania naukowe, zasady wykonywania zawodów filmowych i kształcenie.

Polski, czyli jaki

Ustawa po raz pierwszy zdefiniuje pojęcie "film polski". Byłby to film, którego co najmniej jeden z producentów jest polski, a ponadto spełnia jeden z dwóch warunków: * jest filmem, w którym scenarzysta, reżyser oraz odtwórca głównej roli to obywatele polscy, a udział kosztów poniesionych na terytorium Polski wynosi co najmniej 70 proc. , oraz tutaj wykonano...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1600

Spis treści

Ubezpieczenia

Drogą łagrów

Zamów abonament