Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie będzie fuzji z Pekao SA

20 stycznia 1999 | Ekonomia | AS

BANK HANDLOWY SA

Obligacje zamienne dla PZU

Nie będzie fuzji z Pekao SA

Potwierdziły się nasze informacje o wyeliminowaniu Banku Handlowego z grona potencjalnych inwestorów dla Pekao SA. Nie znalazł się on bowiem na liście instytucji dopuszczonych do drugiego etapu przetargu na nabycie 52, 1 proc. akcji Pekao SA.

Nie wiadomo natomiast, jak decyzja resortu skarbu o przekazaniu PZU obligacji zamiennych Banku Handlowego wpłynie na ocenę wiarygodności Polski wśród zagranicznych inwestorów. Nie wiadomo też, dlaczego ministerstwo zrezygnowało z możliwości wykorzystania obligacji w sposób przynoszący większe zyski.

Bank Handlowy w Warszawie (BHW) nie krył, że jest zainteresowany kupnem większościowego pakietu akcji Pekao SA. Czynił nawet wstępne przymiarki, kupując trochę jego akcji w ofercie publicznej. Pomysłem fuzji obu banków nie był jednak zachwycony ani zarząd Pekao SA, ani też Ministerstwo Skarbu Państwa. Ostatecznie BHW nie znalazł się na tzw. krótkiej liście inwestorów wybranych do dalszych negocjacji w sprawie sprzedaży akcji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1600

Spis treści

Ubezpieczenia

Drogą łagrów

Zamów abonament