Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

20 stycznia 1999 | Ekonomia | IT

Informacje

Gazprom: ogromnestraty

Z powodu strat wywołanych spadkiem wartości rubla Gazprom, największa firma gazowa na świecie, stracił w 1998 r. ponad 2 mld USD. Dziś w Londynie spółka ma ogłosić swoje wyniki finansowe za ubiegły rok. Rzecznik spółki twierdzi, że zyski spółki za 1998 r. ze sprzedaży gazu ziemnego wyniesie ok. 37 mld rubli (1, 6 mld USD) . Według niego, kryzys finansowy miał bardzo zły wpływ na spółkę. Wszczególności dotyczy to kredytów zaciągniętych za granicą. W wyniku kryzysu, ich wartość wzrosła kilkakrotnie. Jednocześnie zadłużenie odbiorców gazu wobec Gazpromu wzrosło do 4, 4 mld USD.

Deutsche Telekom: mniejszestraty, większy zysk

Zysk netto Deutsche Telekom w 1998 r. wyniósł 2, 15 mld euro (2, 5 mld USD) i był o 27 proc. wyższy niż rok wcześniej. Jak twierdzą analitycy, jest to przede wszystkim skutek zmniejszenia się wcześniej przewidywanych strat w zagranicznych spółkach należących do tego telekomunikacyjnego giganta. Po ogłoszeniu tej informacji cena akcji spółki, która od początku 1999 r. zwiększyła się o 24 proc. , spadła o 4 proc. Sprzedaż w ubiegłym roku wzrosła zaledwie o 3 proc. do 35, 64 mld euro, na skutek wzrostu konkurencji na usługi długodystansowe. Po odjęciu zysków, jakie spółka uzyskuje z pośrednictwa przy długodystansowych połączeniach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1600

Spis treści

Ubezpieczenia

Drogą łagrów

Zamów abonament