Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

20 stycznia 1999 | Ekonomia | AM

ZA GRANICĄ

Informacje

W orędziu o stanie państwa (w nocy z wtorku na środę czasu polskiego) prezydent Bill Clinton ma wezwać do rozpoczęcia nowej rundy globalnych rokowań handlowych. Przedstawiciel władz amerykańskich, który poinformował o tym na kilka godzin przed wystąpieniem prezydenta, twierdzi, że rząd USA chce, by rokowania te dotyczyły zniesienia w skali globu ceł na towary przemysłowe, produkty rolne, usługi, własność intelektualną a także zliberalizowania prawa pracy i ujednolicenia ochrony środowiska. Dziennik "Wall Street Journal" twierdzi, że Clinton ma zamiar zaproponować, by nowa runda globalnych rokowań rozpoczęła się w listopadzie w USA.

W grudniu 1998 r. inflacja w Wielkiej Brytanii wzrosła powyżej przewidywań Banku Anglii. Inflacja mierzona grudzień do grudnia wyniosła 2, 6 proc. , o 0, 1 pkt. proc. wyżej niż przewidywano. Według ekspertów, fakt ten może spowodować, że niemożliwe będzie obniżenie podstawowych stóp...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1600

Spis treści

Ubezpieczenia

Drogą łagrów

Zamów abonament