Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dymisja wiceministra Wutzowa

20 stycznia 1999 | Gazeta | DP

ZDROWIE

Nieoficjalne rozmowy anestezjologów w Kancelarii Premiera

Dymisja wiceministra Wutzowa

Jacek Wutzow nie jest już wiceministrem zdrowia. Wczoraj premier -- na wniosek szefa resortu zdrowia -- zdymisjonował wiceministra, obwinianego przez Unię Wolności za kłopoty z wprowadzaniem reformy zdrowia.

Tymczasem sytuacja w ochronie zdrowia zaostrza się -- do protestujących anestezjologów dołączają inni lekarze, protest zapowiadają pielęgniarki.

Jeszcze w południe minister zdrowia Wojciech Maksymowicz pytany, co zrobi, jeśli Jerzy Buzek zdymisjonuje jego wiceministrów (politycy UW domagają się odejścia również Anny Knysok, odpowiedzialnej za wprowadzenie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego) , zapewniał, że "sprawa ta nie jest przedmiotem rozważań rządowych".

Późnym popołudniem pojawiły się pogłoski, że premier podjął już decyzję i Wutzow odejdzie ze stanowiska. Wątpliwości przeciął wieczorem rzecznik rządu. Jarosław Sellin poinformował, że premier podpisał wniosek o odwołanie Jacka Wutzowa, przedstawiony tydzień temu przez szefa resortu zdrowia.

Rzecznik nie chciał niczego powiedzieć o oficjalnych powodach odwołania wiceministra zdrowia. -- W tej sprawie jest bogate uzasadnienie ministra Maksymowicza, ale wolałbym, by minister je osobiście przedstawił przed środowym posiedzeniem Rady...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1600

Spis treści

Ubezpieczenia

Drogą łagrów

Zamów abonament