Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dymisja wiceministra Wutzowa

20 stycznia 1999 | Gazeta | DP

ZDROWIE

Nieoficjalne rozmowy anestezjologów w Kancelarii Premiera

Dymisja wiceministra Wutzowa

Jacek Wutzow nie jest już wiceministrem zdrowia. Wczoraj premier -- na wniosek szefa resortu zdrowia -- zdymisjonował wiceministra, obwinianego przez Unię Wolności za kłopoty z wprowadzaniem reformy zdrowia.

Tymczasem sytuacja w ochronie zdrowia zaostrza się -- do protestujących anestezjologów dołączają inni lekarze, protest zapowiadają pielęgniarki.

Jeszcze w południe minister zdrowia Wojciech Maksymowicz pytany, co zrobi, jeśli Jerzy Buzek zdymisjonuje jego wiceministrów (politycy UW domagają się odejścia również Anny Knysok, odpowiedzialnej za wprowadzenie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego) , zapewniał, że "sprawa ta nie jest przedmiotem rozważań rządowych".

Późnym popołudniem pojawiły się pogłoski, że premier podjął już decyzję i Wutzow odejdzie ze stanowiska. Wątpliwości przeciął wieczorem rzecznik rządu. Jarosław Sellin poinformował, że premier podpisał wniosek o odwołanie Jacka Wutzowa, przedstawiony tydzień temu przez szefa resortu zdrowia.

Rzecznik nie chciał niczego powiedzieć o oficjalnych powodach odwołania wiceministra zdrowia. -- W tej sprawie jest bogate uzasadnienie ministra Maksymowicza, ale wolałbym, by minister je osobiście przedstawił przed środowym posiedzeniem Rady...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1600

Spis treści

Ubezpieczenia

Drogą łagrów

Zamów abonament