Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prognoza ostrzegawcza

20 stycznia 1999 | Ekonomia | AK

Zagrożenia wymagająradykalnych środków zaradczych

Prognoza ostrzegawcza

Strategiczne cele, jakie stawia sobie polityka społeczno-gospodarcza, są zagrożone. Istnieje niebezpieczeństwo zahamowania rozwoju gospodarki. Przyczynia się do tego m. in. niedostateczna restrukturyzacja i prywatyzacja niesprawnych ekonomicznie gałęzi przemysłu, lekceważenie dyscypliny finansowej, brak reformy podatków i zmian na rynku pracy -- wymienia prognoza ostrzegawcza Leszka Balcerowicza, którą przedstawił na poniedziałkowym, wieczornym posiedzeniu koalicyjnym.

Dowiedzieliśmy się, że podczas spotkania koalicjanci otrzymali dokument oceniający stan i perspektywy gospodarki. Wprawdzie nie znamy dokładnie jego treści, ale na zagrożenia rozwoju, a także na sukcesy i niedostatki polityki społeczno-gospodarczej w ubiegłym roku wskazują analizy niezależnych ekspertów, opracowania instytucji rządowych, a także wypowiadane ostatnio przy różnych okazjach opinie ekonomistów i polityków z rządzącej koalicji.

Błędyzawinione

Pojawiające się zagrożenia, podkreśla się w prognozie, wynikają z zaniedbań, braku nadzoru, a także z licznych ustępstw wobec...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1600

Spis treści

Ubezpieczenia

Drogą łagrów

Zamów abonament