Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekordowy PHARE

20 stycznia 1999 | Ekonomia | JB

UE

Polskaotrzyma w br. 270 mln euro darowizn

Rekordowy PHARE

Komisja Europejska otrzymała wczoraj od polskich władz ostatnie poprawki do projektów wykorzystania funduszy pomocowych PHARE w 1999 r. Jak nam powiedzieli urzędnicy KE, jest niemal pewne, że nasz kraj dostanie w tym roku z Brukseli 270, 35 mln euro darowizn, najwięcej od 9 lat trwania programu. Polsce udało się także po raz pierwszy zakończyć rozmowy z Brukselą już w pierwszych dniach roku, na który zostały przyznane pieniądze.

Program wykorzystania funduszy musi zatwierdzić tzw. komitet zarządzający PHARE, czyli przedstawiciele państw "15". Aby zmienić werdykt KE, przeciwko niemu trzeba by zebrać kwalifikowaną większość głosów państw UE (62 głosy na 87) . Komitet ostatecznie zatwierdzi PHARE w marcu, tak aby pierwsze fundusze mogły być wypłacone tuż przed lub tuż po letnich w akacjach.

Projektów jest mniej

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1600

Spis treści

Ubezpieczenia

Drogą łagrów

Zamów abonament