Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Darowizna z zaskoczenia

20 stycznia 1999 | Ekonomia | AB AS
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

 • Wylać dziecko z kąpielą SKARB PAŃSTWA

  Obligacje Banku Handlowego dla PZU

  Darowizna z zaskoczenia

  /teksty/wydanie_990120/ekonomia_a_1-1.F.gif">

  Dzięki przekazaniu PZU SA przez skarb państwa obligacji Banku Handlowego kapitał akcyjny największej polskiej firmy ubezpieczeniowej ma wzrosnąć od 720 do 920 milionów złotych. Powinno to w znacznym stopniu rozwiązać problemy kapitałowe spółki. Zakończenie operacji wymaga zgody ministra finansów, który był zaskoczony decyzją resortu skarbu.

  Zgodnie z ustawą ubezpieczeniową, minister finansów musi wyrazić zgodę na każdą zmianę w statucie firmy ubezpieczeniowej (łącznie z podwyższeniem jej kapitału akcyjnego), przed sądową rejestracją. - Nie byliśmy informowani o zamiarach Ministerstwa Skarbu Państwa przekazania PZU SA obligacji Banku Handlowego - powiedział nam Piotr Dubno, rzecznik prasowy MF. - Obecnie analizujemy wszystkie aspekty i skutki takiej operacji - dodał. Według naszych informacji, nikt nie wystąpił do resortu finansów o zgodę na zmiany w statucie PZU.

  Podczas wczorajszej konferencji prasowej Władysław Jamroży, prezes zarządu PZU zapewnił, że towarzystwo nie zamierza być inwestorem aktywnym w Banku Handlowym. - Obligacje te traktujemy w kategorii aktywa finansowego, jako inwestor pasywny - zapewnił szef PZU. Zapytany przez nas, jaki procent akcji BHW towarzystwo

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1600

Spis treści

Ubezpieczenia

Drogą łagrów

Zamów abonament