Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przejmie zadania kilku jednostek

20 stycznia 1999 | Prawo | ŻS

Polska Organizacja Turystyczna

Przejmie zadania kilku jednostek

Powołanie wyspecjalizowanej jednostki rządowo-samorządowej ma doprowadzić do uproszczenia i usprawnienia zarządzania turystyką i większej koncentracji środków na ten cel pochodzących z różnych źródeł -- przekonują posłowie, autorzy projektu ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej. Zakłada on, że administracja rządowa nie pełniłaby funkcji wykonawczych w sektorze turystyki, lecz ograniczyła się do formułowania polityki w tej dziedzinie. Jego pierwsze czytanie odbędzie się na posiedzeniu Sejmu, które dzisiaj się rozpoczyna.

Polska Organizacja Turystyczna (dalej: POT) byłaby państwową jednostką organizacyjną wyposażoną w osobowość prawną i realizującą zadania wynikające z polityki państwa. Ma przejąć dotychczasowe obowiązki w tej dziedzinie (tzw. wykonawcze) Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki (dalej UKFiT) , Polskiej Agencji Promocji Turystyki i Instytutu Turystyki. Projektodawcy są przekonani, że dzięki udziałowi regionów i branży turystycznej środki będące w dyspozycji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1600

Spis treści

Ubezpieczenia

Drogą łagrów

Zamów abonament