Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kontrole - złokonieczne

20 stycznia 1999 | Moja Kariera | DG

LIST DO REDAKCJI

Kontrole - złokonieczne

W "Rzeczpospolitej" z 23 grudnia ukazał się artykuł red. Andrzeja Gesterna zatytułowany "Kontrole -- zło konieczne". Zawiera on analizę badań prowadzonych przez Pracownię Badań Społecznych w Sopocie na próbie 750 menedżerów i dotyczy inspekcji dokonywanych przez różne instytucje w ciągu 12 miesięcy -- od lipca 1997 r. do czerwca 1998 roku. Ponieważ z przytoczonego sondażu wyłania się diametralnie różny od rzeczywistego obraz kontroli, które przeprowadziła Państwowa Inspekcja Pracy, pozwalam sobie przytoczyć prawdziwe dane. PIP skontrolowała 6 proc. firm(60 tys. 251) spośródponadmiliona nadzorowanych przez inspekcję, a nie 55 proc. , jak wynika z badań PBS. Wśród wszystkich kontroli kontrole zakładów prywatnych stanowiły 84, 5 proc. , a nie 54 proc, jak podano. Kontrole zakładów małych (poniżej 20 pracowników) stanowiły 60 proc. wszystkich kontroli PIP, a nie 33 proc.

Danuta Grzelewska, rzecznik prasowy Głównego Inspektora Pracy

Odpowiedź PBS

U podstaw badania menedżerskiego założono, że jest to właśnie badanie menedżerów, a nie firm jako takich. Założenie to znalazło odzwierciedlenie zarówno w tematyce...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1600

Spis treści

Ubezpieczenia

Drogą łagrów

Zamów abonament