Kasy mieszkaniowe
- Oferty różnią się nieznacznie
- Ulga podatkowa
- Pomysł na kasę
- Podstawowe zasady
- Cele oszczędzania
- Ulga remontowa
- Różne strategie
- Symulacje
- Kredyty Oferty różnią się nieznacznie
Jaki wybór
W Polsce działają trzy kasy mieszkaniowe. Konkurencja między nimi powoduje, że warunki, na jakich się oszczędza i korzysta z kredytu, różnią się tylko w szczegółach. Warto jednak poznać te szczegóły. Być może okaże się to przydatne przy wyborze najkorzystniejszej oferty.
Jeśli ktoś w najbliższych latach planuje zakup lub zamianę mieszkania, ewentualnie domu, powinien zainteresować się ofertą kas mieszkaniowych. Jest to również propozycja dla tych, którym przydałyby się w przyszłości pieniądze na remont mieszkania lub domu. Poza tym rachunek w kasie mieszkaniowej można - bez utraty ulgi podatkowej - scedować na dziecko. Na razie rodzic sam będzie wykorzystywać ulgę, a gdy dziecko dorośnie, sceduje na nie rachunek, a dziecko nabędzie prawo do kredytu.
Czas oszczędzania
We wszystkich kasach umowa musi być zawarta na minimum 3 lata. Klienci kasy BPH mogą po trzech latach wystąpić o zakończenie cyklu oszczędzania, nawet jeśli pierwotnie podpisali umowę na dłuższy czas, na
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta