Dłuższy urlop pod znakiem zapytania
Komisja senacka chce skrócić
Dłuższy urlop pod znakiem zapytania
- Dłuższe urlopy, mniejsze szanse Senacka Komisja Gospodarki Narodowej zdecydowała w czwartek, że będzie, ze względu na wzrost obciążeń dla budżetu państwa, rekomendowała Senatowi odrzucenie ustawy wydłużającej urlop macierzyński. O takiej decyzji przesądził głos przewodniczącego komisji, gdyż za odrzuceniem noweli opowiedziało się czterech senatorów i tyle samo było przeciw.
Nowelizacja kodeksu pracy wydłuża urlopy macierzyńskie z 16 do 26 tygodni na pierwsze dziecko i z 18 do 39 tygodni na następne lub w przypadku urodzenia wieloraczków z 26 do 39 tygodni. Zasiłki macierzyńskie wynoszą 100 procent pensji i są płacone przez ZUS. Przypomnijmy, że za wydłużeniem urlopów macierzyńskich opowiedziało się w Sejmie 321 posłów, 52 było przeciwnych, a 12 wstrzymało się od głosu. Po uchwaleniu zmiany Unia Wolności, która była jej przeciwna, zarzuciła AWS, że - popierając projekt, kolejny raz głosowała wbrew stanowisku rządu.
Posłowie AWS odparli, że jeszcze
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta