Nieznajomość prawa szkodzi
Odprawa pieniężna po zwolnieniu
Nieznajomość prawa szkodzi
Odprawa pieniężna przewidziana w ustawie o tzw. zwolnieniach grupowych przysługuje przy łącznym spełnieniu zawartych w niej przesłanek.
J. W. był posłem oraz prezesem trzyosobowego zarządu jednej ze spółdzielni. Zarząd nie otrzymał tzw. skwitowania. J. W. zaproponował więc, by zwołano następne walne zgromadzenie, na którym odwoła się zarząd i wybierze nowy. Tak się też stało, tyle że poseł do niego nie wszedł. 30 czerwca 1994 r. rozwiązano z nim umowę o pracę z trzymiesięcznym wypowiedzeniem. Zarząd pozostał nadal trzyosobowy, ale jedną osobę zatrudniono na pół etatu. Zwolniony zażądał ekwiwalentu pieniężnego za nie wykorzystany urlop, trzymiesięcznej odprawy pieniężnej na podstawie art. 1 pkt 1 w związku z art. 8 pkt 1 ustawy z 28 grudnia 1989 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta