Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszystko ma cenę

17 listopada 2000 | Moje Pieniądze | AO

KREDYTY GOTÓWKOWE

Z jakimi kosztami musi liczyć się klient

Wszystko ma cenę

Koszt jednorocznego kredytu gotówkowego - tabela

Gdy zaciąga się kredyt w banku, trzeba zapłacić odsetki, prowizję, opłatę za rozpatrzenie wniosku, za wcześniejszą spłatę kredytu, zmianę oprocentowania, stworzenie na życzenie klienta nowego planu spłaty. I to jeszcze nie wszystko. Zmiana warunków umowy, zaświadczenie o spłacie kredytu czy wydruk historii kredytu też kosztują. Czasami słono.

Największą pozycją wśród kosztów kredytu są oczywiście odsetki. Ich wysokość zależy od oprocentowania oraz sposobu spłaty. Mniejsze odsetki płacimy przy ratach malejących, większe - gdy kredyt jest spłacany w ratach równych.

Zaciągając w banku kredyt gotówkowy zazwyczaj mamy do wyboru oprocentowanie stałe lub zmienne. Przeważnie kredyty jednoroczne mają stałą stopę. Stopy zmienne są obecnie wyższe od stałych o 0,5-2 pkt. proc. W Banku Śląskim obie stopy dla kredytu rocznego są takie same.

Prowizja wynosi z reguły 0,5-5 proc. zaciągniętego kredytu. Płacona jest przed uruchomieniem kredytu lub też razem z odsetkami....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2166

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Regiony Polski - Podkarpackie

Regiony Polski - Mazowieckie

Zamów abonament