Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Śnieg, bilard, dyskoteka

17 listopada 2000 | Moje Podróże | NA
źródło: Nieznane

ZIMOWE URLOPY

W kraju niewiele taniej niż za granicą

Śnieg, bilard, dyskoteka

Tak dużo śniegu jest na ogół w Alpach

ARCHIWUM

Sezon narciarski tuż, tuż. Zapobiegliwi narciarze rozpoczęli już wędrówki po biurach podróży w poszukiwaniu atrakcyjnych propozycji.

Zdecydowana większość ofert dotyczy wojaży zagranicznych. - Polacy coraz rozsądniej wybierają miejsce wypoczynku - tłumaczy prezes Neckermanna Krzysztof Piątek. - Chcą wypocząć, dobrze się bawić i mieć zagwarantowany śnieg za nieduże pieniądze. - A cena wczasów zagranicznych niewiele przekracza cenę wypoczynku w polskich kurortach - dodaje właścicielka Prago Tour Anna Mazurkiewicz. Poza tym, według Marzeny Myrchy, specjalistki od turystyki w biurze TUI, narciarze wyjeżdżający w polskie góry często nie korzystają z pośrednictwa biur podróży i sami udają się do zaprzyjaźnionych gospodarzy. Jednak, jak wynika z sondażu, narciarze zdecydowani na urlopy zimowe w polskich górach mają w czym wybierać.

Spośród wczasów na rodzimych stokach najwięcej ofert dotyczy Zakopanego. Dorota Łoławska z działu sprzedaży Ricardo zauważa jednak, że Zakopane przestaje być atrakcyjne. - Za dużo ludzi i za drogo - tłumaczy. Cena tygodniowego turnusu wynosi około 500 - 1000 zł. Na przykład Gama z Białegostoku oferuje wypoczynek w ośrodku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2166

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Regiony Polski - Podkarpackie

Regiony Polski - Mazowieckie

Zamów abonament