Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najkrócej

17 listopada 2000 | Prawo | DP

NAJKRÓCEJ

25 lat za gwałty i usiłowanie zabójstwa

Tarnowski Sąd Okręgowy skazał w czwartek 16 listopada na 25 lat więzienia 26-letniego Wiesława S. oskarżonego o przestępstwa seksualne wobec dwóch kobiet i usiłowanie zabójstwa jednej z nich. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. Oskarżony w 1992 r. usiłował zgwałcić kobietę, a siedem lat później, w 1999 r., w tym samym miejscu pod Bochnią zgwałcił 17-letnią uczennicę, którą następnie usiłował zabić, podcinając jej gardło. Ofiarę przykrył błotem i gałęziami, myśląc, że nie żyje. Sprawca przebywał na warunkowym zwolnieniu z zakładu karnego, w którym odbywał karę za gwałty. Choć został ujęty, sąd zwolnił go z aresztu. Po ulicznym proteście szkolnych koleżanek pokrzywdzonej oraz zażaleniu prokuratora rejonowego do Sądu Okręgowego w Tarnowie, aresztowano go. Wyrok nie jest prawomocny. (PAP)

Pomógł świadek koronny

Przed poznańskim Sądem Rejonowym prokurator zażądał wczoraj dla dwunastu podsądnych oskarżonych o udział w grupie przestępczej od 3 do 6 lat więzienia oraz grzywien od 50 do 70 tys. zł. Szefem gangu miał być 38-letni Jacek N., ps. Gruby, były policjant, który wraz z innymi członkami grupy dokonywał fałszowania dokumentów, kradzieży tirów oraz kart pozwalających na bezgotówkowe tankowanie paliwa. Świadkiem koronnym jest jeden z podejrzanych,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2166

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Regiony Polski - Podkarpackie

Regiony Polski - Mazowieckie

Zamów abonament