Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dzień na świecie

17 listopada 2000 | Świat | DZ

DZIEŃ NA ŚWIECIE

Havel zawetował ustawę lustracyjną

Prezydent Czech Vaclav Havel nie podpisał ustawy lustracyjnej uchwalonej przez obie izby parlamentu. Ważność ustawy wygasa 31 grudnia tego roku. Prezydent uważa, iż przyjęcie znowelizowanej wersji opóźni prace nad nową ustawą o służbie w administracji państwowej, której oświadczenie lustracyjne ma być integralną częścią. Z tego samego powodu prezydent nie podpisał lustracji przed 5 laty. Prace nad ustawą o służbie w administracji państwowej ciągną się od lat. Do czasu uchwalenia nowego przepisu ma obwiązywać ustawa lustracyjna z 1991 r. Zabrania ona osobom, które współpracowały z tajną komunistyczną policją (STB ) lub pełniły wysokie funkcje w partii komunistycznej, zajmowania wysokich stanowisk w administracji państwowej, sądownictwie, szkolnictwie wyższym oraz w prasie. (B.S.)

Śmierć niemieckiego lekarza

Niemiecki lekarz, Harry Fischer, zginął w nocy ze środy na czwartek podczas nalotu izraelskich śmigłowców w Beit Dżala pod Betlejem. Jest on pierwszym cudzoziemcem, który stracił życie podczas trwających od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2166

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Regiony Polski - Podkarpackie

Regiony Polski - Mazowieckie

Zamów abonament