Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tylko potyczka przed bitwą

17 listopada 2000 | Kraj | BW MD
źródło: Nieznane

ANALIZA

Pozorne zwycięstwo Mariana Krzaklewskiego

Tylko potyczka przed bitwą

  • Grzegorz Cygonik, nowy rzecznik Klubu AWS Pierwsza od wyborów prezydenckich próba sił w AWS pozornie zakończyła się zwycięstwem Mariana Krzaklewskiego - kandydat cieszący się jego poparciem został rzecznikiem Klubu Akcji. W rzeczywistości jednak konflikt w prawicowym bloku jest równie daleki od rozwiązania jak przed środowym głosowaniem. Teraz także część partii Krzaklewskiego - Ruchu Społecznego - domaga się utworzenia federacji z Jerzym Buzkiem na czele.

    W ostatnich tygodniach przeciwnicy szefa AWS dawali do zrozumienia, że poziom niezadowolenia wśród parlamentarzystów jest tak wysoki, iż możliwe byłoby usunięcie Krzaklewskiego ze stanowiska przewodniczącego Klubu Akcji. Zwolennicy przewodniczącego AWS natomiast utrzymywali, że ma on wciąż poparcie przeważającej większości klubu i bez problemu uzyska wotum zaufania.

    Pełna mobilizacja

    Sytuacja w klubie była jednak na tyle płynna, że obie strony konfliktu obawiały się wyników natychmiastowego głosowania dotyczącego przyszłości Krzaklewskiego. Dlatego pomysł zgłoszony przez umiarkowanych zwolenników szefa AWS, by najpierw wybrać rzecznika klubu, został zaakceptowany przez wszystkich i uznany za dobry sposób na sprawdzenie, kto ma rzeczywistą

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2166

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Regiony Polski - Podkarpackie

Regiony Polski - Mazowieckie

Zamów abonament