Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ile obiecano, ile się płaci

17 listopada 2000 | Prawo | MD RK

KSIĄŻECZKI MIESZKANIOWE

Czy sąd dorzuci do premii gwarancyjnej

Ile obiecano, ile się płaci

  • Problemy mieszkaniowe - telefoniczny dyżur redakcyjny Choć zawiedzionych posiadaczy książeczek mieszkaniowych są setki tysięcy, to rzadko kierują wnioski do sądu o odszkodowanie. Jest to zapewne skutek przekonania, że ich szanse na uzyskanie czegoś więcej niż premia gwarancyjna są minimalne. Okazało się jednak, że są osoby, które nie dały za wygraną i postanowiły skorzystać z drogi sądowej.

    Reprezentuje je Stowarzyszenie "W jedności siła" ze Szczecinka. Skierowało ono pozew o zapłatę po 60 tys. zł każdej z reprezentowanych osób - jako ekwiwalentu za mieszkania, których nie dostali, pomniejszonego o ok. 10 tys. zł premii gwarancyjnej, którą im wypłacono. Rachunek jest taki: średnia cena mieszkania to ok. 70 tys. zł minus owe 10 tys. daje 60 tys. zł. Pozwanymi są: ministrowie skarbu państwa i finansów oraz Narodowy Bank Polski i PKO BP.

    Zdaniem Stowarzyszenia wpłata całego wkładu gwarantowała uzyskanie mieszkania, premia gwarancyjna nie jest zaś nawet namiastką odszkodowania. Wina pozwanych polegać ma, najogólniej

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2166

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Regiony Polski - Podkarpackie

Regiony Polski - Mazowieckie

Zamów abonament