Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kanapą na narty

17 listopada 2000 | Moje Podróże | MK

ZAKOPANE I OKOLICE

Raport przed sezonem

Kanapą na narty

Na Kasprowym Wierchu leży 20 centymetrów śniegu, a w Zakopanem w powietrzu czuje się już nadchodzącą zimę. Pora więc na sporządzenie narciarskiego bilansu przed nowym sezonem. Największe inwestycje, które ułatwią życie narciarzom, powstają na Kasprowym i Szymaszkowej.

Kolej linowa na Kasprowy Wierch - mekkę polskich narciarzy - wywozi zaledwie 200 osób na godzinę, w sezonie trzeba więc czekać na wjazd nawet 3 - 4 godziny. Mniej cierpliwi idą (ok. 45 minut) piechotą z nartami na ramieniu do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Goryczkowej. Tam też nic się nie zmieniło - wysłużone podwójne krzesełko (730 osób na godzinę) obsługuje najlepszą w Polsce trasę narciarską - 3 kilometry jazdy przy 600 metrach różnicy wysokości i średnim spadku 37 procent.

Ale może narciarze odechtną - po drugiej stronie góry, na Gąsienicowej, 15 grudnia ma być uruchomiony nowy wyciąg. Dolna stacja pozostała w tym samym miejscu na wysokości 1598 m, górna - zupełnie nowa - na 1949 m n.p.m. Długość...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2166

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Regiony Polski - Podkarpackie

Regiony Polski - Mazowieckie

Zamów abonament