Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podziemne anomalia

17 listopada 2000 | Nauka i Technika | RB
źródło: Nieznane

BOLKÓW

W poszukiwaniu Bursztynowej Komnaty

Podziemne anomalia

PLAN ZAMKU W BOLKOWIE

REPRPDUKCJA GRZEGORZ HAWAŁEJ

W obrębie murów średniowiecznego zamku w Bolkowie (woj. dolnośląskie) kryją się nieznane pomieszczenia podziemne, tunel, pustki skalne i konstrukcje budowlane. Takie są wyniki badań georadarowych przeprowadzonych na zamku 4 i 5 października, które sfinansowały "Rzeczpospolita" i Wydawnictwo Dolnośląskie (informowaliśmy o nich obszernie).

Ich celem była weryfikacja tezy dr. Stanisława Stulina, który w książce "Gdzie ukryto Bursztynową Komnatę" napisał, że słynny zabytek z Carskiego Sioła pod koniec wojny Niemcy ukryli w śląskiej warowni. Zdaniem dr. Adama Szynkiewicza, geologa, który kierował badaniami georadarowymi prowadzonymi przez szczecińskie Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe T. Malutko GEA, uzyskane wyniki należałoby zweryfikować i doprecyzować także za pomocą innych metod badawczych.

Bursztynowy ślad

Stanisław Stulin, powołując się na relację świadka - Czesława H. - napisał, że kolumna niemieckich samochodów ciężarowych w połowie listopada 1944 przywiozła na bolkowski zamek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2166

Spis treści

Wspomnienia

Fotoreportaż

Regiony Polski - Podkarpackie

Regiony Polski - Mazowieckie

Zamów abonament