Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Imprezy towarzyszące

17 maja 2003 | Rzeczpospolita poleca | DK

Imprezy towarzyszące

  • Tadeusz Łomnicki
  • IDEA 2003
  • Kabaret Poniedziałek
  • Natalia LL

Tadeusz Łomnicki

Promocja monograficznego numeru "Pamiętnika Teatralnego" poświęconego Tadeuszowi Łomnickiemu - piątek, 30 maja o godz. 12.00 w foyer Teatru im. Wilama Horzycy - z udziałem m.in. prof. Edwarda Krasińskiego (redaktor naczelny "Pamiętnika Teatralnego"), prof. Lecha Sokoła, dr Jarosława Komorowskiego i Grzegorza Janikowskiego.

Pierwsza próba "portretu wielokrotnego" Tadeusza Łomnickiego (1927 - 1992), artysty uznawanego za największego polskiego aktora dwudziestego wieku, szanowanego reżysera i pedagoga. O ile to możliwe bez emocji i uprzedzeń - tym bardziej że chodzi o osobę, która pozostawiła niezatarty ślad w polskiej kulturze teatralnej. Mit Tadeusza Łomnickiego jako człowieka o skomplikowanej psychice, uwikłanego mocno w politykę - przez dwie kadencje członka KC PZPR, dyrektora "robotniczego" Teatru na Woli - i z tego powodu osamotnionego w ostatnim okresie życia, a zarazem artysty charyzmatycznego, który w zawodzie aktorskim umiał wszystko i wszystko temu zawodowi poświęcił, utrwala wiele niedomówień i uproszczeń. Legendy tej nie należy oczywiście lekceważyć, bo stanowi część sukcesji po Łomnickim, o której...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2925

Spis treści

Wojna z terroryzmem

Zamów abonament