Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadal ze starymi zniżkami

17 maja 2003 | Prawo | IL
źródło: Nieznane

Sąd Najwyższy o opłatach rocznych za wieczyste użytkowanie

Nadal ze starymi zniżkami

Ratusz w Koszalinie nie będzie mógł pozbawić spółdzielni mieszkaniowych starych zniżek w opłatach za wieczyste użytkowanie. Ten sposób podreperowania budżetu jest w świetle wyroku SN niemożliwy.

FOT. MAREK DUSZA

IZABELA LEWANDOWSKA

Wyrok Sądu Najwyższego oznacza, że użytkownicy wieczyści, którzy uzyskali prawo do zniżki za wieczyste użytkowanie przed 1998 r., mają je nadal.

Wyrok dotyczy sporu między Spółdzielnią Mieszkaniową "Przylesie" a gminą Koszalin jako właścicielem gruntów, na których stoją spółdzielcze domy.

Spółdzielnia otrzymywała te tereny w użytkowanie wieczyste w miarę rozpoczynania kolejnych inwestycji. Ówczesny właściciel - skarb państwa oddawał je z 50-proc. zniżką w opłatach rocznych. W sumie wydano stosownie do obowiązującej wówczas ustawy z 1961 r. o gospodarce terenami w miastach i osiedlach 8 decyzji o oddaniu, przyznających jednocześnie tę istotną ulgę. Podobne przyznawano dziesiątkom tysięcy innym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2925

Spis treści

Wojna z terroryzmem

Zamów abonament