Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracodawcy nie wolno monitorować rozmów bez uprzedzenia podwładnych

14 kwietnia 2007 | Prawo | MA
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Pracodawcy nie wolno monitorować rozmów bez uprzedzenia podwładnych Państwo ma obowiązek powstrzymania się od ingerencji w życie prywatne i korespondencję obywateli, w tym za pomocą e-maila czy Internetu - pisze adwokat, prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, były członek Europejskiej Komisji Praw Człowieka i ombudsman Kosowa Marek Antoni Nowicki

Lynette Copland w 1991 r. rozpoczęła pracę w Carmarthenshire College, instytucji administrowanej przez państwo. Od końca 1995 r. jako asystentka blisko współpracowała z nowo powołanym prorektorem. I właśnie na jego polecenie były monitorowane jej telefon, e-mail i połączenia internetowe. W ten sposób doszło do naruszenia prawa do poszanowania życia prywatnego i korespondencji (art. 8 konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności) - dowodziła w skardze do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Ingerencja w życie prywatne

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4131

Spis treści
Zamów abonament