Mistrzyni nie obroni tytułu

04 lipca 2007 | Sport

Francuzkę Amelie Mauresmo pokonała Czeszka Nicole Vaidisova 7:6 (8-6), 4:6, 6:1. Swój pierwszy mecz wygrała nasza juniorka Urszula Radwańska

Mauresmo wyszła na kort centralny z misją, którą ma spełnić każda wimbledońska mistrzyni. Wygrać stylowo, wygrać pięknie. Atakując po serwisie, zwyciężyć młodą Czeszkę, która już jest mały krok za najlepszymi.

Vaidisova miała jednak w tej sprawie własne zdanie. Rok temu wygrała z Mauresmo podczas Wielkiego Szlema w Paryżu, dołożyła drugie zwycięstwo w Moskwie. Jest półfinalistką tegorocznego Australian Open. Jako absolwentka akademii Nicka Bollettieriego zapamiętała, że wygrać można z każdym.

Amelie Mauresmo nie udało się zwyciężyć mimo doskonałego startu i przewagi gema serwisowego w pierwszym secie. Nie udało się mimo trzech piłek setowych w tiebreaku. Nie udało się mimo wygrania drugiego seta. Nie pomogło 13 asów serwisowych i kilka akcji przy siatce, jakich nie powstydziłby się...