Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

David Lynch po polsku

04 lipca 2007 | Kultura | Barbara Hollender
źródło: Nieznane

KINO David Lynch po polsku Jutro wieczorem weźmie udział w pokazie swego filmu "Inland Empire" na Festiwalu Gwiazd w Gdańsku. Obok Davida Lyncha na czerwonym dywanie staną jego polscy aktorzy: Karolina Gruszka, Peter Lukas i Krzysztof Majchrzak

Jeden z najbardziej intrygujących twórców kina coraz bardziej wrasta w nasz krajobraz. W Łodzi nakręcił część zdjęć do "Inland Empire", w którym polskie wątki odgrywają znaczącą rolę. Tu również chce zakładać Centrum Sztuki Świata. Mówi, że Polska go inspiruje i pobudza do pracy.

Pierwszy raz przyjechał w 2000 roku na Camerimage, na zaproszenie dyrektora tej imprezy Marka Żydowicza. Postawił warunek. Słyszał, że w Łodzi są wspaniałe stare fabryki. Chciał odbyć sesję zdjęciową. Fotografował modelki na tle zniszczonych murów i zatęchłych zakamarków. Mówi, że już wtedy zakochał się w Łodzi, w jej architekturze, atmosferze, nawet w szarym niebie nad miastem.

- Widziałem wokół wiele biedy i trudne życie, ale jednocześnie wyczułem w ludziach nadzieję -mówi. - A chłopcy z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4201

Spis treści
Zamów abonament