Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ojciec destruktor

12 lipca 2007 | Opinie
źródło: Nieznane

Tomasz P. Terlikowski | Ojciec Tadeusz Rydzyk potrafi być okrutny wobec swoich byłych politycznych pupilów. Zaprosił kiedyś do radia Jana Łopuszańskiego, ale nie wpuścił go do gmachu rozgłośni. Kiedy polityk stał na mrozie przed bramą, ojciec dyrektor oburzał się na antenie, że gość nie dotarł na spotkanie – pisze publicysta "Rzeczpospolitej"

Zaangażowanie w politykę ojca Tadeusza Rydzyka szkodzi. I to nie tylko Kościołowi, ale także, a kto wie, czy nie przede wszystkim, partiom, które z jego autorytetu korzystają. Cena poparcia ojca dyrektora jest bowiem tak wysoka, że nikt nie jest w stanie jej zapłacić. Kara zaś za niewywiązywanie się z podjętych – przynajmniej według o. Rydzyka – zobowiązań jest okrutna.

Jednych dyrektor Radia Maryja już umieścił na katafalku (Roman Giertych i LPR), innych zaliczył do grona oszustów (prezydent Kaczyński), jeszcze innych, bardziej nieokreślonych, zakwalifikował do grona zdrajców ojczyzny i Kościoła. W efekcie przez jakiś czas wspierając formacje prawicowe, założyciel toruńskiego radia ostatecznie staje się ich destruktorem.

Rozbrat z Wałęsą

Po raz pierwszy wprost i z ogromnym dynamizmem toruńska rozgłośnia zaangażowała się w popieranie Lecha Wałęsy w wyborach prezydenckich w 1995 roku. Prezydent gościł wówczas często na antenie Radia Maryja, a wobec jego konkurentów z tej samej anteny kierowano oskarżenia przekraczające granice absurdu: Jacek Kuroń okazał się niemalże współorganizatorem Gułagu i Katynia; Hanna GronkiewiczWaltz – żydówką i działaczką masonerii. Wszystko wskazuje na to, że Wałęsa specjalnie wiele na tym nie zyskał, a dziś jego współpraca z ojcem Rydzykiem należy do przeszłości.

Obecnie na falach toruńskiej rozgłośni były prezydent często...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4257

Spis treści
Zamów abonament