Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

04 listopada 1995 | Gazeta | WB

Informacje

Świadek bez twarzy i nazwiska

Zeznanie zza weneckiego lustra

Dokończenie 1

Oskarżony będzie mógł złożyć zażalenie od postanowienia zachowującego dane świadka w tajemnicy. Jeśli zostanie ono uwzględnione, protokół z przesłuchania takiego świadka zostanie zniszczony.

Gdy jest to niezbędne dla celów dowodowych, oskarżonego można okazać do rozpoznania innym osobom. Pośród kilku postaci świadek ma na takim seansie wskazać podejrzanego, którego widział, jak kradł czy zabijał. Często jednak w takich okolicznościach zbrodniarz równie intensywnie wpatruje się w świadka, by dopaść go po wyjściu z aresztu lub więzienia. Obecnie będzie można uniemożliwić przesłuchiwanemu rozpoznanie osoby, która na nią wskaże. Niezawodnym i sprawdzonym urządzeniem w takich okolicznościach jest lustro weneckie, przez które można obserwować, samemu nie będąc widzianym. Jego zastosowanie nie kończy się zresztą na pokojach przesłuchań. Wrazie postanowienia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 610

Spis treści
Zamów abonament