Sport – możliwości finansowania z unijnych funduszy
Nowa perspektywa to nowe możliwości, również dla sportu. Mimo że wsparcie kultury fizycznej nie jest zapisane bezpośrednio w programach na lata 2007 – 2013, projekty sportowe podnoszące zarazem atrakcyjność turystyczną i inwestycyjną regionu czy też przyczyniające się do integracji społecznej mogą liczyć na dofinansowanie.
Możliwości jest zatem wiele, wszystko zależy zaś od inicjatywy samorządów, które same zdecydują, na jakie inwestycje będą się starały pozyskać unijne środki.
Dotychczasowe efekty
Dzięki unijnym funduszom wsparcie uzyskało ponad 450 projektów z zakresu infrastruktury sportowej. Środki (w większości ze ZPORR) zostały przeznaczone głównie na budowę lub modernizację boisk, stadionów, hal sportowych czy pływalni. Powstały również ściany wspinaczkowe, korty tenisowe czy przychodnie rehabilitacyjne dla sportowców. Projekty te były dofinansowane z funduszy europejskich w wysokości przekraczającej jeden miliard złotych. Najwięcej środków na rozwój infrastruktury sportowej przeznaczyły województwa pomorskie oraz świętokrzyskie. Gorzej radziły sobie natomiast regiony Śląski i Kujawsko-Pomorski. Z funduszy unijnych realizowany jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta