Władze miast, w których odbędą się mecze: zdążymy na czas
Już powstają hotele, które mają gościć piłkarzy, działaczy i kibiców
W Polsce mistrzostwa mają odbyć się w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Na liście rezerwowej znajdują się Chorzów i Kraków. Ostatnio nadzieję na rozgrywanie spotkań we wszystkich sześciu miastach rozbudził przyszły wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna, który powiedział, że jest duża szansa, iż UEFA zgodzi się na takie rozwiązanie. Projekt Euro 2012 to jednak nie tylko stadiony. To przede wszystkim olbrzymie inwestycje w infrastrukturę: powstaną nowe drogi, rozbudowane zostaną lotniska.
Jedną z najważniejszych spraw jest baza hotelowa w miastach, które mają organizować mecze mistrzostw. Zwracała na to uwagę komisja UEFA, która w ostatnich dniach wizytowała Warszawę, Poznań i Wrocław. W Warszawie ten problem praktycznie nie istnieje. Stolica ma ponad 30 tysięcy miejsc hotelowych o różnym standardzie. Nie brakuje tych cztero- i pięciogwiazdkowych.
Do 2012 roku będzie ich jeszcze więcej, gdyż sporo inwestycji w branży hotelarskiej albo się tu rozpoczęło albo stanie się to wkrótce. Podobnie jest w Krakowie.
Pozostałe miasta mają w tej dziedzinie trochę do nadrobienia. I tak np. Poznań ma cztery hotele pięciogwiazdkowe.
– To wystarczy do zakwaterowania obsługi mistrzostw, dziennikarzy, zawodników – zapewnia zastępca prezydenta Maciej Frankiewicz. Do 2012 r. w mieście powstaną nowe hotele dwu- i trzygwiazdkowe. A to oznacza około 10 tys....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta