Małe łatwo sprzedać
Ceny mieszkań, choć czasem idą do góry, czasem w dół, generalnie pozostają na niezmienionym poziomie. Najbardziej tanieją lokale z wielkiej płyty, podrożeć zaś mogą apartamenty
Nawet w samej stolicy coraz trudniej sprzedać lokum na rynku wtórnym. Pojawia się coraz więcej ofert, które nie znajdują nabywców.– Nie sądzę, abyśmy w najbliższym czasie mieli do czynienia ze wzrostem cen, z wyjątkiem apartamentów – twierdzi Dariusz Witkowski, pośrednik z firmy Maxon.
Najwięcej chętnych jest na mieszkania mniejsze, jedno-lub dwupokojowe, najmniejsze natomiast zainteresowanie wzbudzają mieszkania w wielkiej płycie, zwłaszcza duże. Klienci coraz bardziej zwracają uwagę na to, z czego budynek został zbudowany i gdzie się znajduje. A to przekłada się na ceną lokum. – Im dalej od centrum, tym taniej. Im gorszy materiał budynku, tym taniej. Ta tendencja będzie się pogłębiać – twierdzi Witkowski.
Co dalej? – Czeka nas stabilizacja rynku. Jeszcze przez jakiś czas na sprzedaż mogą być wystawiane nowe mieszkania przez osoby, których sytuacja kredytowa ulega pogorszeniu. Wydaje się jednak, że stały dopływ „nowych warszawiaków” może skutecznie neutralizować ewentualne zwiększenie podaży i zahamować dalsze obniżki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta