Drzwi do kariery
To jeden z najmłodszych i najszybciej się rozwijających kierunków na polskich uczelniach. Co roku te studia rozpoczynają setki maturzystów
– Studia na tym kierunku mają charakter interdyscyplinarny, dają wiele możliwości i szans na pracę w instytucjach międzynarodowych – zapewnia dr Piotr Grabowicz, który był jedną z osób wprowadzających ten kierunek na Uniwersytecie Wrocławskim. – Nasz absolwent opuszcza uczelnię nie tylko z wiedzą na temat instytucji europejskich, ale także znajomością konkretnych przepisów – dodaje.
– Jest przyszłościowa i zagadnienia omawiane na zajęciach pokrywają się z moimi zainteresowaniami – mówi Piotr Nasiłowski, student II roku tego kierunku.
Europeistyka oficjalnie została uznana przez resort edukacji za kierunek studiów na polskich uczelniach dopiero w 2003 roku. Wcześniej przez lata zajęcia z zakresu zagadnień europejskich były prowadzone jedynie jako wykłady dodatkowe. Z czasem zauważono, że nasze wejście do Unii Europejskiej będzie wiązało się też z posiadaniem wykształconej i fachowej kadry. W rozporządzeniu ministra edukacji jasno określono, jaką...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta