I włos z głowy nie spadnie
Nowa technika opracowana przez brytyjskich naukowców pozwala odbudować utraconą czuprynę. Właśnie zakończyły się pierwsze testy z udziałem kilkunastu pacjentów
Utrata włosów to normalny objaw starzenia się ludzi. Ponieważ owłosienie nie spełnia już roli ochronnej, do której przeznaczyła je natura, wydawałoby się, że problem nie jest poważny. Ale bujna czupryna spełnia też istotną rolę w doborze płciowym. Mówiąc wprost – przekłada się na atrakcyjność w oczach partnerów i partnerek.
Utratą włosów najbardziej zagrożeni są mężczyźni. Łysienie typu męskiego dotyka panów już przed 35. rokiem życia i mniej więcej co drugiego 50-latka. Jak wykazały badania, trzy czwarte łysiejących panów jest wrażliwych na punkcie swojego wyglądu. Starają się ukryć przerzedzenia na głowie – jedni zaczynają nosić kapelusze, inni szukają pomocy lekarza.
Loki z laboratorium
To właśnie dla tych mężczyzn przeznaczona jest nowa metoda przywracania owłosienia opracowana przez brytyjską firmę Intercytex. Ale takie same zabiegi mogą również pomóc ofiarom wypadków, m.in. poważnie poparzonym mężczyznom i kobietom, a także pacjentom poddawanym leczeniu farmakologicznemu (m.in. chemioterapii przeciwnowotworowej), którego skutkiem ubocznym może...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta