Nie płacisz alimentów? Stracisz prawo jazdy
Dziś wchodzi w Życie Nowa ustawa o funduszu alimentacyjnym. Tym, którzy nie płacą, grozi wpisanie do rejestru dłużników i przymuszenie do pracy
W Polsce alimenty regularnie i bez opóźnień dostaje tylko 12 proc. samotnych rodziców. A pod ich opieką jest 1,6 mln dzieci, z czego aż 1,5 mln u matek.
Dlatego 35-letnia Beata Pawelec z Zabrza o zmianie przepisów i powrocie Funduszu Alimentacyjnego mówi krótko: – Nareszcie. Nie mogłyśmy oficjalnie wchodzić w nowe związki, bo traciłyśmy zasiłek. Fundusz postawi do pionu byłych mężów.
Cztery miesiące temu sama zrezygnowała z zasiłków alimentacyjnych, bo wszystko, co udało się komornikowi ściągnąć z pensji byłego męża z tytułu alimentów, musiała zwrócić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który wypłacał jej zasiłek. – Nie chcę takiej pomocy. Złożyłam wniosek do Funduszu Alimentacyjnego – mówi.
Radość matek...
Pani Beata ma dwóch synów, 10- i 14-letniego. Żeby dać sobie radę (z zasiłków alimentacyjnych dostawała z ośrodka o 110 zł na miesiąc mniej niż z przyznanych sądownie 450 zł na dwójkę dzieci), została...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta