Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie firmy zaczęły doceniać atuty wielokulturowości

01 października 2008 | Kariera i Biznes | Anita Błaszczak
Przedsiębiorcy, którzy narzekają na problemy  ze zdobyciem ludzi do pracy, chętnie przyjmują pracowników z zagranicy.  To oznacza, że Polacy częściej będą pracować w wielokulturowych zespołach. Co dla wielu może nie być łatwe, bo część z nas na razie sceptycznie podchodzi do zatrudniania obcokrajowców.
źródło: Rzeczpospolita
Przedsiębiorcy, którzy narzekają na problemy ze zdobyciem ludzi do pracy, chętnie przyjmują pracowników z zagranicy. To oznacza, że Polacy częściej będą pracować w wielokulturowych zespołach. Co dla wielu może nie być łatwe, bo część z nas na razie sceptycznie podchodzi do zatrudniania obcokrajowców.

Nasi pracodawcy coraz częściej zatrudniają cudzoziemców i inwestują za granicą. W rezultacie muszą się nauczyć zarządzać wielokulturowymi zespołami i różnicami kulturowymi

Michał Niwiński, menedżer ds. kart kredytowych w Citibanku w Dubaju, ścisza radio w samochodzie, gdy jedzie z kolegą muzułmaninem w porze jego tradycyjnej modlitwy.

Na wyjazd do Emiratów Arabskich zdecydował się po ukończeniu dwuletniego programu menedżerskiego w Citibanku. Widzi w nim szansę nie tylko na międzynarodową karierę zawodową, ale także na pracę w naprawdę wielokulturowym zespole. Współpracuje na co dzień z Arabami, Hindusami, Azjatami, Europejczykami i Amerykanami. – Dla menedżera to dodatkowe wyzwanie, ale i wyjątkowa szkoła zarządzania ludźmi – ocenia Michał Niwiński, który w Dubaju mieszka od marca.

Konflikty i stereotypy

Wejście w nowe środowisko polskiemu menedżerowi ułatwiło na starcie trzydniowe szkolenie orientacyjne, w dużej mierze poświęcone różnicom kulturowym. Potem, już w trakcie pracy, przeszedł specjalny blok szkoleń dotyczący różnorodności. – Najważniejsze, że nie były to teoretyczne zajęcia na sucho, lecz konkretne, praktyczne treningi z udziałem ludzi z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8131

Spis treści
Zamów abonament