Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informuj bez zwłoki o tym, czy dasz podwładnemu wolne za nadgodziny

06 maja 2009 | Dobra firma | Grażyna Ordak
źródło: Rzeczpospolita

Sposób rekompensaty pracy nadliczbowej ujawniasz z wyprzedzeniem. Jeśli tego nie zrobisz, pracownik nie musi przystać na czas wolny, ale może domagać się wypłaty odpowiedniego dodatku za ekstrazajęcia

Tak uważa Departament Prawny Głównego Inspektoratu Pracy (patrz ramka). Krótkie stanowisko pozbawia pracodawców złudzeń: z poinformowaniem o tym, jak będą załodze rekompensować nadgodziny dobowe, nie mogą zwlekać.

Więcej niż norma

Jeśli podwładny świadczy ekstrapracę, to w zależności od tego, jaką normę naruszył, powstają nadgodziny dobowe lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8310

Spis treści
Zamów abonament