Niepubliczna służba zdrowia też ma obowiązki obronne
Wyznaczenie zakładu publicznej bądź niepublicznej opieki zdrowotnej do realizacji celów obronnych nie wymaga jednoczesnej umowy
Obowiązek przygotowania planów na wypadek konfliktu zbrojnego, sytuacji kryzysowych i zagrożenia bezpieczeństwa państwa może być nałożony na każdego przedsiębiorcę, w tym na podmiot świadczący usługi medyczne. Zgodnie z art. 7 ustawy z 23 sierpnia 2001 r. o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców wymaga to decyzji administracyjnej wydanej przez ministra bądź wojewodę. Zadania mają być wykonywane na podstawie umowy zawartej z przedsiębiorcą i są finansowane z budżetu państwa. Prace o charakterze planistycznym mają być natomiast finansowane ze środków własnych przedsiębiorcy. Istnieje także rozporządzenie Rady Ministrów z 18 maja 2004 r. w sprawie warunków i sposobu przygotowania publicznej i niepublicznej służby zdrowia na potrzeby obronne państwa.
W decyzji nie było szczegółów ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta