Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niepubliczna służba zdrowia też ma obowiązki obronne

15 czerwca 2009 | Prawo | Danuta Frey

Wyznaczenie zakładu publicznej bądź niepublicznej opieki zdrowotnej do realizacji celów obronnych nie wymaga jednoczesnej umowy

Obowiązek przygotowania planów na wypadek konfliktu zbrojnego, sytuacji kryzysowych i zagrożenia bezpieczeństwa państwa może być nałożony na każdego przedsiębiorcę, w tym na podmiot świadczący usługi medyczne. Zgodnie z art. 7 ustawy z 23 sierpnia 2001 r. o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców wymaga to decyzji administracyjnej wydanej przez ministra bądź wojewodę. Zadania mają być wykonywane na podstawie umowy zawartej z przedsiębiorcą i są finansowane z budżetu państwa. Prace o charakterze planistycznym mają być natomiast finansowane ze środków własnych przedsiębiorcy. Istnieje także rozporządzenie Rady Ministrów z 18 maja 2004 r. w sprawie warunków i sposobu przygotowania publicznej i niepublicznej służby zdrowia na potrzeby obronne państwa.

W decyzji nie było szczegółów ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8344

Spis treści
Zamów abonament