Ryzyko pod kontrolą, możliwe spore zyski
Specyfika produktów strukturyzowanych polega na tym, że ryzyko jest ograniczone, a inwestor uczestniczy w zyskach instrumentów, które normalnie byłyby dla niego niedostępne
Inwestycja w produkt strukturyzowany wygląda następująco: znacząco większa część kapitału przeznaczona jest na zakup obligacji o ustalonej stopie zwrotu, służy ona do zagwarantowania zwrotu kapitału w terminie zapadalności (czyli na koniec inwestycji), a jej wartość zależy od wysokości stóp procentowych. Kilka procent pochłaniają też opłaty manipulacyjne pobierane przez instytucje finansowe.
– Pozostała część pieniędzy przeznaczona jest na zakup specjalnego instrumentu finansowego, jakim jest opcja. Zysk wypłacany z produktu strukturyzowanego uzależniony może być od wielkości wzrostu lub spadku danego instrumentu bazowego, od różnicy zmian poszczególnych aktywów lub od poruszania się wyceny danego aktywa w określonym korytarzu – mówi Edyta Wydrzyńska, specjalista z Goldenegg.
Ciekawa propozycja na czas kryzysu
– Inwestując w produkty strukturyzowane, można odnosić zyski w zależności od np. wzrostu cen surowców lub spadku wartości indeksów giełdowych....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta