Pracodawca nie musi się zgodzić na porozumienie
Pracownik ma umowę na czas nieokreślony. Od lutego tego roku jest nieprzerwanie na zwolnieniu lekarskim. W tym czasie otrzymał propozycję pracy za dwukrotnie wyższe wynagrodzenie. Czy może odejść od obecnego pracodawcy za porozumieniem? Czy ponowne przebywanie przez ok. pięciu dni na L4, po planowanym zabiegu, w nowej firmie będzie zaliczone przez ZUS do ciągłości zwolnienia w ubieganiu się o rentę? Czy lepszym wyjściem jest do zabiegu nie zmieniać pracodawcy i przebywać na L4?
Jeśli czytelnik zdecyduje się przyjąć ofertę od nowego pracodawcy, może rozstać się z dotychczasowym na mocy porozumienia stron (art. 30 § 1 pkt 1 k.p.). W takim wypadku data rozwiązania umowy o pracę będzie odpowiadać terminowi wskazanemu przez niego w piśmie do obecnego szefa. Musi jednak pamiętać o tym, że ten...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta