Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jedno ogólne pełnomocnictwo nie wystarczy

28 września 2009 | Dobra firma | Henryk Dwulat

W aktach sprawy zawsze musi być dokument, z którego wynika umocowanie dla pełnomocnika do działania w imieniu reprezentowanego przed organami skarbowymi

– Jako prezes jednoosobowego zarządu spółki z o.o., po zawarciu umowy na obsługę rachunkową spółki, udzieliłem właścicielowi biura rachunkowego pełnomocnictwa do reprezentowania spółki we wszystkich postępowaniach podatkowych prowadzonych przez organy podatkowe. Uwierzytelniony notarialnie odpis pełnomocnictwa otrzymał urząd skarbowy. Niedawno urząd ten wszczął w spółce postępowanie podatkowe dotyczące zasadności zwrotu VAT, jednak postanowienie o wszczęciu postępowania doręczył na adres spółki, a nie pełnomocnika. Po zwróceniu na to uwagi zostałem pouczony przez inspektora wykonującego czynności, że jako organ spółki mogę być zastępowany przez pełnomocnika we wszczętym postępowaniu dopiero po złożeniu do akt postępowania oryginału lub urzędowo poświadczonego pełnomocnictwa. Czy rzeczywiście? – pyta czytelnik DF.

Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie lub zgłoszone ustnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8433

Spis treści
Zamów abonament