Podróże do krainy wyobraźni
Dzieci to ogromna, wymagająca widownia, z którą muszą się liczyć wytwórnie filmowe i telewizje. Sprawdziliśmy, co polskie stacje przygotowały dla najmłodszych z okazji mikołajek
W programie, obok zrealizowanych z rozmachem superprodukcji, znaleźć można skromniejsze filmy sprzed kilkudziesięciu lat. Atutem tych pierwszych jest szybki montaż, widowiskowe efekty specjalne, wspaniałe kostiumy i scenografie. Starsze filmy są uboższe wizualnie, pozostawiają za to większe pole dla wyobraźni.
Czarodziej kontra De Mon
Dla twórców filmów familijnych głównym źródłem inspiracji pozostaje literatura. Prawa do ekranizacji bestsellerów wykupywane są błyskawicznie. Producenci liczą, że zysk ze sprzedaży książek przełoży się na wpływy z biletów. I najczęściej mają rację.
Ekranizacja pierwszej części przygód Harry’ego Pottera trafiła do kin, gdy nie było jeszcze wiadomo, jak potoczą się losy głównego bohatera. „Harry Potter i kamień filozoficzny” zadebiutował w kinie w 2001 roku. Ostatni, siódmy tom serii napisany przez Joanne Rowling wydany został sześć lat później. Ale filmowa produkcja już pierwszej części z budżetem 125 milionów dolarów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta