Lokal socjalny od gminy
Lokatorowi mieszkania Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, którego nie można usunąć w trybie administracyjnym, gmina musi dostarczyć lokum
Tak wynika z uchwały Sądu Najwyższego.
Małgorzata H. do mieszkania pozostającego w dyspozycji WAM wprowadziła się na podstawie decyzji z października 1990 r. Od dłuższego czasu jest na rencie z powodu niepełnosprawności. Korzysta z pomocy społecznej.
60 tys. zł zaległości
Zaległości Małgorzaty H. w opłatach za mieszkanie wraz z odsetkami przekroczyły 60 tys. zł. W art. 38 ust. 2 ustawy z 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP zapisano, że w stosunku do osób niebędących żołnierzami służby stałej, które nie uiszczają opłat za używanie mieszkania lub pełnych opłat pośrednich z tytułu jego zajmowania przez łączny okres dłuższy niż trzy miesiące, dyrektor oddziału regionalnego WAM zarządza wykwaterowanie w trybie art. 45 tejże ustawy. Według zaś tego przepisu, inaczej niż w wypadku mieszkań cywilnych, do usunięcia z mieszkania nie jest zasadniczo potrzebny sąd; przymusowe wykwaterowanie i przekwaterowanie odbywa się w trybie administracyjnym.
W ust. 3 art. 45...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta