Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tygodnie mijają, a uprawnienia załogi rosną

17 marca 2011 | Prawo i praktyka | Marta Gadomska

Nie zakładaj z góry, że okres wypowiedzenia bezterminowej umowy o pracę wynosi miesiąc. Jeżeli w trakcie jego upływu zwiększy się staż pracy podwładnego, jego angaż rozwiąże się później

Jeden z czytelników wypowiedział pracownikowi umowę bezterminową. Gdy składał oświadczenie o rozstaniu, był przekonany, że rozwiąże się ona po miesiącu. Szef sugerował się tym, że zatrudniony przepracował w jego firmie 2 lata i 11 miesięcy.

Nie wziął jednak pod uwagę, że pełne trzy lata pracowniczego stażu upłyną podczas biegnącego okresu wymówienia. Zwrócił mu na to uwagę pracownik i, nie czekając zbyt długo, poinformował firmę, że w związku z trzyletnim stażem pracy przysługuje mu trzymiesięczny, a nie miesięczny okres wypowiedzenia.

Czy rzeczywiście tak jest?

Liczą się lata pracy

Zgodnie z art. 36 kodeksu pracy okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony zależy od tego, jak długo podwładny był zatrudniony u zwalniającego i wynosi:

- dwa tygodnie, jeżeli pracownik był...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8879

Spis treści
Zamów abonament