Uzyskanie kredytu w banku potwierdza dobrą kondycję rynkową firmy
Zaletą pożyczki inwestycyjnej jest długi czas jej spłaty, który zwykle wynosi do dziesięciu lat. Dzięki temu raty nie stanowią dużego obciążenia finansowego dla przedsiębiorcy
Kredyt bankowy to jeden z najwygodniejszych sposobów zewnętrznego finansowania działalności przedsiębiorstw.
Rolą doradców bankowych jest zatem dokładne zbadanie potrzeb kredytowych klienta i zaproponowanie mu optymalnego wariantu ich sfinansowania. Jeśli planujemy powiększyć majątek firmy, bank z pewnością zaproponuje nam kredyt inwestycyjny.
W przypadku bieżących potrzeb związanych z płynnością podmiotu gospodarczego dobrym rozwiązaniem będzie kredyt obrotowy. Sprawdziliśmy, jak funkcjonują te dwa rodzaje produktów i w jaki sposób można się o nie ubiegać.
Środki na inwestycje
Najpopularniejszym sposobem pozyskania kapitału niezbędnego do finansowania majątku firmy jest kredyt inwestycyjny. Pożyczone środki można przeznaczyć na inwestycje w majątek trwały (nieruchomości, maszyny) oraz w wartości niematerialne i prawne (papiery wartościowe, licencje, programy komputerowe).
Z pomocą kredytu inwestycyjnego możemy więc kupić lub zbudować nieruchomość, dokonać remontu, ale także wyposażyć biuro w niezbędne meble i akcesoria.
Bank analizując zdolność kredytową przedsiębiorstwa, bierze pod uwagę jego płynność finansową, perspektywy rozwoju i oczekiwany zwrot z zaplanowanej inwestycji. Przede wszystkim należy więc udowodnić stabilną sytuację finansową firmy i przedstawić zabezpieczenia.
Te zasady przeważnie wykluczają z ubiegania się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta